• אשמח לשמור על קשר

  • התחברו לפייסבוק שלי

  • פוסטים אחרונים

החלב של היום -אינו החלב של פעם

לבכות על חלב שנשפך

לבכות על חלב שנשפך

החלב של היום זה לא החלב של פעם, יש כאלה שעוד זוכרים את החלבן שהיה מביא את החלב עד פתח הדלת, השמנת היתה נאגרת למעלה,עם השומן שהיה צף באופן טבעי. החלב היה מחזיק מעמד במקרר למשך ארבעה ימים בערך ואז היה מחמיץ, כי לא היו בו חומרים משמרים, כלומר לא היו בו רעלים שהורגים בקטריות וחיידקים. החלב לא היה מפוסטר, כלומר לא חומם ל73 מעלות ובדרך לא חיממו למוות את האומגה 3 את הנוטריאנטים ולא הקרישו את החלבונים הטובים למשהו שקשה לעיכול, החלב לא עבר תהליך הימגון, שמאפשר למכור חלב 1% בתור חלב דיאטטי… עם 1% שומן רווי לעורקים.

מעל 8000 שנה, בעצם מאז המהפכה החקלאית, האדם רתם את בע"ח לעזרו. הוא ניצל את יכולותיהן המופלאות של החיות (לפרה קיבה רביעית שמייצרת חלב, הדבורים מייצרות דבש), את כוחן וגודלן (סוסים, גמלים, פילים) כדי לנוע ממקום למקום ולסחוב משאות כבדים, את עורם ופרוותם הנעימה והכ"כ מתאימה למעילים, כובעים, שטיחים ושאר פינוקים, את תנובתן (התרנגולים מטילות ביצים או בעצם אפרוחים שלא זכו לבקוע), את הפרשות גופן (צואת הפרה בהודו משמשת לבעירה, איברי גוף של בקר, הודו, עוף, ברווזים נאכלים) את יכולת הריבוי שלהם (חרקים, ג'וקים, עכברים… לצורך עריכת ניסויים בהם) ועוד

ככל שהשנים נוקפות, תהליך הניצול הזה הולך ומתייעל והאדם מצליח לסחוט עוד ועוד חלב מהפרה. וואו מדהים, אנחנו משתפרים, מתייעלים, זו קידמה! אך זו נקודת מבט אחת, אני קוראת לה נקודת מבט מערבית- מצמצמת. היא מצמצמת, כיוון שהיא חסרה את התמונה הגדולה, את ההשלכות הרחבות, הבריאותיות, האקולוגיות, הרגשיות, הפסיכולוגיות, החברתיות. היא נקודת מבט אחת בלבד שמביאה תועלת כלכלית לתעשייה ולא לצרכן.

להמשך הכתבה ב we share לחצו כאן

להרצאה הקרובה ב17/7/15 לחצו כאן