• אשמח לשמור על קשר

  • התחברו לפייסבוק שלי

  • פוסטים אחרונים

פיקס

17117903_s

פגישה ראשונה

**

בדרך לפגישה שואלת את עצמי במה אני רוצה להתמקד הפעם. מקשיבה ומרגישה שנושא הזוגיות מבקש לקבל קצת יחס סוף סוף. מרגישה אותו יושב שם ומחכה לי, עם הכמיהה האדירה שלו להתממש בחיי, מחכה לי שאהיה מוכנה לגעת בו ובכאב ובשמחה ובפחד שטמון בתוכו. מעניין מה יהיה…

וכמובן, הנושא עולה, גם בלי שאני מביאה אותו באופן ישיר. יעל, בהקשבה וברגישות שלה, מזהה את הרצון שלו להופיע ומזמינה אותו בעדינות ובחיוך (שלא יפחד).

אני מציגה בפניה את עמדתי רבת השנים, מרובת הטיעונים ומבוססת הסימוכין ל-למה אני: "עדיין לא מוכנה לזוגיות, לא באמת רוצה, לא באמת שם…" ו"כמובן שזה קשה ושאני רוצה זוגיות אבל אני בסדר עם זה שאין כרגע כי יש לי בעיות אחרות להתעסק איתן, ומגבלות ואילוצים ודברים שאני עובדת עליהם ומקדישה להם את מירב האנרגיה שלי וכרגע לא מתאפשר לי להיות בזוגיות עד שלא…"

– "עד שלא תהיי פיקס?"

אאוץ'. חח… כן, היא פגעה בנקודה. אבל אני לא מוותרת על עמדתי כ"כ בקלות – "לא פיקס אבל קצת יותר טוב מעכשיו…" איך אני אהיה בזוגיות כשזה וזה וזה לא תקין אצלי?! בעיות אמיתיות! באמת! ואז רואה ומודה שאיפשהו זה תמיד שם, ה"לא מספיק טובה עדיין"…

יעל מציגה אפשרות שלא באמת חשבתי עליה – ומה אם תהיה זוגיות, אבל כזו שמתאימה לכל ה"מגבלות" וה"אילוצים" שלי ותתאים לי במינון, לכמה שאני יכולה להכיל אותה. גם אם זה לא זוגיות ב100% אלא ב30%. ואני אתן לה מקום כמה שיש לי מקום וכמה שמתאים לי לתת. ויהיה מישהו שזה מה שיתאים גם לו. משהו כזה. אז מה את אומרת, לוקחת?

אני מסתכלת פנימה, קצת בבהלה, ישר מחפשת טיעונים למה לא, מוצאת דברים כגון – מי יקבל אותי ככה, עם כל השטויות שלי… מי ירצה?

מסכימה להודות שרוצה. זה קשה, מפחיד, אבל כן, אני לוקחת. ואז עוד פחדים והתנגדויות עולים וצפים ואני מנסה להמשיך עוד קצת להגן על עמדתי, אבל הסדק כבר נוצר ומשהו השתנה, אפשרות חדשה נולדה – להכניס זוגיות לחיים שלי כשאני… כמו שאני עכשיו. לא כש – אהיה אחרת/משופרת/מתוקנת/טובה יותר… אלא עכשיו.

ועכשיו כשכותבת מה היה, לא יודעת אם מחר אכניס מישהו אל חיי, כנראה שלא, אבל מרגישה זוגיות חדשה נולדת בתוכי, ביחסים שביני לבין עצמי. הסכמה ומוכנות להיות איתי כמו שאני עכשיו, במקום העמדה הרגילה של לחכות לי מעבר לפינה כשאהיה "פיקס" בעיני עצמי – שלמה, מוכנה, טובה מספיק בשביל לזכות בזוגיות המיוחלת.

מקבלת בשמחה את האפשרות החדשה – להיות איתי כמו שאני עכשיו, עם כל השטויות.

זה מרגיש כמו אהבה :)

כלנית (שם בדוי)