• אשמח לשמור על קשר

  • התחברו לפייסבוק שלי

  • פוסטים אחרונים

טכניקות טיפול

במה ניתן לטפל?

נטאראג 2012 צוקי דרגות 483

כאבים:  כאבים לא מוסברים, כאב שנשאר אחרי ניתוח, כאבים בצד אחד של הגוף, כאבים כרוניים (גם כאלו, שדבר לא עזר להם), פיברומיאלגיה, כאבים פסיכוסומטיים, כאבים ממקור רגשי, כאבים שבאים והולכים בתקופות, כאבים שיש או שאין להם אבחנה רפואית.

בעיות אורטופדיות: כאב גב תחתון, לחץ בגב תחתון, פריצת דיסק, בלט דיסק, הקרנה מהגב לרגל, תסמונת תעלה קרפלית, טניס אלבו, גולף אלבו, כאבי צוואר, הגבלת טווח תנועה בצוואר, הגבלת טווח תנועה במפרקים, דלקות פרקים, דלקות, כאבי ברכיים, כאבים או דלקות בכתפיים.

ראש: כאבי ראש, מגרנה, סחרחורת, בעיות עיניים, עיניים כואבות/שורפות/מגרדות, בעיות אוזניים.

בעיות עיכול: כאבי בטן, עצירות, שלשולים, מעי רגיז, גזים, בורבוריגמוס, צרבת, השמנת יתר, רעב מוגבר, חוסר רצון לאכול, חוסר תאבון, שינוי תזונה.

בעיות רגשיות: לחץ, מתח, חרדה, דכאון, רגישות יתר, חוסר יכולת להרגיש רגשות כמו שמחה ואושר, תסכול וכעס מתמשך, חוסר יכול להביע כעס, קושי בביטוי עצמי, חוסר בטחון עצמי, בלבול מנטלי, קשיי זכרון, קשיי ריכוז.

בעיות הורמונאליות: כאבי מחזור, אי סדירות מחזור, העדר מחזור, PMS , תסמונת קדם ווסתית, אי פריון, קושי להכנס  להריון, הכנת הגוף להריון, בחילות הריון, הפרשות וגינאליות, תופעות גיל המעבר, היפוך עובר

בעיות נשימה: קוצר נשימה, אסטמה, אלרגיה, נזלת אלרגית, קדחת השחת, אלרגיה עונתית, נשימה שטחית.

מערכת החיסון: חולשת מערכת החיסון, נטייה להתקררויות, נטייה לדלקות חוזרות ונשנות, רעילות בגוף מתזונה לא נכונה או מעודף תרופות, קושי להחלים ממחלות או דלקות, הרפס סימפלקס.

השיטה שלי "דיקור רוחני"

תעודות יעל פיינר

שיטה פורצת דרך בהבנה וריפוי של כאבים כרוניים בגוף ובנפש.

כבר מהטיפול הראשון אתם חשים שיפור משמעותי בכאב ומבינים למה יש לכם כאב ומה מפת הדרכים כדי להגיע לריפוי מלא ואמיתי. דיקור רוחני לוקח אותכם מעולם הסבל, מהמלחמה בגוף לריפוי והגשמה. הכאב הופך למורה דרך להתפתחות וככל שאתם מתקדמים בתהליך אתם מממשים את עצמכם ואת הייעוד שלכם וחיים בחופש מכאבים ומגבלות.

הקארט טול, מורה רוחני גדול אומר ש"כאבים הם תמיד התנגדות כלשהי למציאות", וברמה הכי בסיסית אנחנו לא מקבלים את זה שכואב. אי הקבלה יוצרת מתח ותקיעות שמגבירים את הכאב. אי הקבלה גורמת לנו להתעסק במה לא טוב במקום לראות מה נפתח בפינינו באותו הרגע.

הכאב והמחלה מחייבים אותנו לעצור, להוריד קצב, לשנות את אורח החיים שלנו. למה אתם חושבים שזה קורה? כאב ומחלה הם תוצאה של משהו אחר, עמוק יותר, הם רק הסימפטום, קצה החוט להבנה עמוקה יותר של מה באמת קורה מאחורי הקלעים של הגופנפש. הכאב או המחלה מופיעים כשהיכולת שלנו להתמודד עם הרגשות שלנו נפגעת. הטיפול משלב עבודה על  השורש הרגשי – מנטלי והשורש הפיזי – אנרגטי. שילוב זה מעצים את יכולת הריפוי של הגוף ומאפשר לחוש בתוצאות מיידיות כבר מהטיפול הראשון.

"דיקור רוחני" מאזנן ומסנכרן את  שלושת רמות ההוויה לריפוי עמוק ומלא, על מנת לאפשר לך ללכת אחרי הלב שלך. הלב הוא כמו מצפן הנפש ויודע מה נכון לך ברמה גבוהה וברמה הארצית.

גוף: בעזרת הכלים המופלאים של הרפואה סינית והיפנית ניתן מענה לאספקטים הפיזיולוגיים, האנרגטיים והמבניים, נאפשר זרימת דם וניקוי רעלים, נחזק את הגוף ונשקם את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף. נשחרר, נרפה ונרפא את הגוף דרך תנועה, נשימה וריקוד וניתן ביטוי גופני לרגשות.

רוח: בשילוב של עבודת מודעות נגלה בעדינות את שורש הכאב ע"י הכרה באמונות ודפוסי החשיבה שמייצרים את הכאב. נשחרר אמונות מגבילות ונשריש במקומם אמונות ומחשבות שתואמות את מי שאנו היום. נלמד לחיות את העכשיו ונשחרר את ההאחזות במה שלא משרת אותנו יותר מהעבר.

נפש: נלמד לזהות רגשות, לאפשר להם להיות, להרגיש את כל טווח הרגשות ולהיות שקטים יחד איתם. נלמד לקבל ולאהוב את עצמינו כמו שאנחנו. נלמד רגשות חדשים במידה וחסרים בזכות תטא הילינג.

דיקור רוחני לוקח אותך למסע ריפוי הכאב מהמקור, מסע שבו אתה מתחבר ללב ולעוצמות שלך ומגשים את עצמך בחיים.

דיקור יפני

דיקור יפני

שילוב מנצח בין הידע הקדום של הרפואה הסינית לידע של הרפואה המערבית המודרנית. התפתחה ב-200 שנה האחרונות ע"י מאסטרים גדולים כגון Master Kawaii , Master Manaka, Master Nagano, Kiko Matsumoto, Shudo Demnei. בין המאה ה-18 למאה ה-20  ביפן, מטפלים עיוורים פיתחו ושיכללו את הרפואה הסינית. הם פיתחו אותה לעבודה עם חישת הצ'י (אנרגיה) ואיבחון דרך מגע ברמה מאוד מתקדמת. האיבחון של דופק, רפלקסים בבטן ובאזורים ונקודות נוספות בגוף מאפשר להגיע לאיבחון מדוייק על מצבו הפיזי, האנרגטי והרגשי של המטופל. לאחר בדיקת הרפלקסים מתבצע דיקור, אשר משחרר באופן מיידי את הרפלקסים – כמו קסם. התגובה החיובית של הגוף לטיפול מאשרת את האבחנה ואת העובדה שהגוף מגיב למחטים והטיפול מתאים לו.

רפלקסים רגישים מצביעים על שורש הבעיה ועל חוסר איזון פנימי. התחושה באזורי הרפלקס הינה מגוונת ונעה בין בטן רכה כמו מים לבטן קשה כמו אבן, חוסר תחושה או רגישות יתר (רק מתקרבים והאדם כבר מתכווץ), כאב של הקרנה או כאב חד כמו סכין. לכל תגובה סיבה אחרת וטיפול מתאים. טיפול שורש בבטן ירפא ויאזן את כל הגוף, לא רק את הסימפטום.

מה ההבדל בין דיקור יפני ודיקור סיני?

ברפואה יפנית מאבחנים בעיקר דרך רפלקסים אותם מרגיש המטופל היטב לעומת איבחון דרך לשון ודופק ברפואה הסינית. ברפואה יפנית משתמשים במחטים מאוד דקות 0.16-0.18 מ"מ לעומת 0.22-0.25 מ"מ ברפואה הסינית. הדקירה לרוב אינה מורגשת כלל בדיקור יפני ואילו בדיקור סיני פעמים רבות לתחושה יש משמעות עצומה. ביפני משתמשים במוקסה (עשב מרפא סיני) למצבים שונים ובסוגי מוקסה שונים. והחשוב מכל, רפואה יפנית משלבת בתוכה ידע ואבחנות מעולם הרפואה המערבית כגון תשישות בלוטת האדרנל וחוסר איזון הורמונאלי. בטיפול היפני ניתן לדעת כבר בטיפול הראשון אם הטיפול מתאים ולהעריך את אפקטיביות הטיפול היות והגוף מגיב מייד.

רפואה סינית הינה רפואה עתיקת יומין שמשמשת עד היום מיליארדי בני אדם בכל העולם. הרפואה הסינית מתאימה לטווח רחב של פתולוגיות שהיו קיימות מאז ועד היום בכל יצור אנושי. הרפואה הסינית מאבחנת סינדרומים וחוסר איזון של הגוף והנפש ומטפלת בהם בייעילות רבה. ב200 שנים האחרונות התפתחה הרפואה היפנית שמהווה קפיצת מדרגה משמעותית בטיפול. הדיקור היפני מותאם לבעיות של העידן המודרני, בעיות שלא היו קיימות לפני 2500 שנה. האדם של פעם, לא היה צריך להתמודד עם זיהום אויר, רעילות במזון ואם היה נפצע בחתך עמוק היה מדמם למוות. הקידמה והטכנולוגיה השיגו לנו אריכות חיים, התגברנו על מחלות רבות אך לעיתים קרובות זה בא על חשבון איכות חיים. הניתוחים למשל, מצילים חיים אך על חשבון חוסר איזון פנימי ושילדי ולרפואה היפנית יש טיפולים מדהימים לנושא זה. צלקות שנשארות כואבות מעל 3 שבועות, זה פתולוגי, ניתן לעזור להחלמת צלקות. וכן הלאה. אין על הדיקור היפני! אין!

תטא הילינג

IMG_3789

היא הטכנולוגיה החדשה בעולם הרוח. זו שיטת טיפול וריפוי מופלאה, שעובדת על הרובד המנטאלי, הרגשי והפיזי. באמצעותה מתאפשר ריפוי מהיר, מדוייק ועמוק.

הטיפול עצמו שונה מטיפול הילינג (העברת אנרגיות) והוא יותר דומה לשיחת אימון אישי או שיחה עם פסיכולוג. ההבדל הוא שבטיפול תטא אנו נמצאים במצב מדיטטיבי והשיחה מתנהלת עם התת מודע ולא עם המיינד. בטיפול יש חיבור גוף עם הרגש והמחשבות, לומדים להקשיב לגוף, להבין אותו, לסמוך עליו ולאהוב אותו.

במהלך הטיפול מוחינו עובר לעבודה על גלי תטא. גלים אלו נצפים בשלב החלימה, ובשעת מדיטציה עמוקה. במצב זה יש רגיעה עמוקה ומתרחשים תהליכי ריפוי ספונטאניים. המוח משחרר סרוטונין (הורמון שגורם לשמחה ורגיעה) והורמון גדילה. הורמונים אלו מאטים את תהליך ההזדקנות, משככים כאבים ומאזנים את המוח. כך שחלק מהריפוי מתרחש רק מעצם השהייה בגלי תטא. כמו כן שהייה בגלי תטא מאפשרת גישה נוחה אל נבחי התת מודע וקבלת מידע זמין שבמצב רגיל, שהייה בגלי ביתא, לא היה מתקבל.

לאילו בעיות התטא מתאים?

ריפוי מחלות וכאבים, שינוי דפוסים מעכבים, שינוי אמונות מגבילות, חיבור לגוף ולעצמי, לימוד רגשות ודפוסי התנהגות חדשים, שחרור מטראומות וחווית עבר, ניתוק כבלים אנרגטיים מאנשים ומטראומות, בריאת מציאות חדשה של שמחה,שפע, קלות, זרימה, חופש וכו', ובגדול איך לחזור לעצמינו, למקורות הכוח הפנימיים ולרצונות שלנו ולחיות חיים של חופש, הגשמה ושמחה.

ריברסינג

ריפוי בנשימה מודעת

הריברסינג (Rebirthing – לידה מחדש) הוא טיפול חוויתי יעיל ורב עוצמה לשחרור הטראומות, הפחדים והמעצורים שצברנו מרגע הגיענו לעולם ולאורך כל חיינו. לא סתם אנו אומרים "אני לא נושם". במקרים רבים אנו מפחדים לנשום, כי הנשימה נוגעת בעומק הכאבים הרגשיים. חוויות שונות גרמו לנו להתכווץ ולהסגר מול החיים, ומאותו רגע בנינו חומות. חומות שיגנו עלינו מרגשות שאסור היה לנו להרגיש, מרגשות שפחדנו להרגיש, חוויות של פרידה ואובדן שסגרו את ליבינו. חומות אלו יצרו דפוסי התנהגות לקויים עבורנו, ואמונות שלא משרתות אותנו יותר בתור בוגרים. אך כמו במשל אילוף הפיל בקרקס, אנו עדיין מפחדים להרגיש, לגעת ולבטא וכך התרחקנו מהאמת שלנו, מהרצון הפנימי, מאהבה אמיתית, מאושר וממימוש עצמי.

בעזרת נשימה רציפה ואינטנסיבית המזרימה חמצן ואנרגיה לגוף, ניתן לרפא את הגוף והנפש מחסימות מעיקות הפוגעות באיכות החיים ומהוות רקע לבעיות רגשיות ופיזיות. הנשימה יוצרת זרימה חזקה של אנרגיה במסלולי האנרגיה בגוף וכשהיא מגיעה לאזור חסום, היא משחררת אותו. אזור זה הוא זיכרון כלוא בגוף. שחרור החסימות מלווה בתחושת הקלה, צחוק, בכי, בהבנות ותובנות משמעותיות לגבי חיינו. החמצן עצמו מביא לשינוי תודעתי ומאפשר את העבודה עם התת מודע. החמצן מטהר ומנקה את הגוף ובסיום התהליך החמצן לוקח איתו בעת התנדפותו רעלים פיזיים ופסולת אנרגטית. לכן אחרי הטיפול הפנים נקיות ומוארות והתחושה היא שהשלנו מעלינו עול רב.

הנשימה היא חיים. הנשימה היא השער לנשמה. הנשימה מחברת אותנו אל האנרגיה האוניברסלית אשר בכוחה לנקות ולרפא את גופנו ונפשנו ולהרחיב את תודעתנו. הנשימה היא הכנסת חדש והוצאת ישן – בהתבוננות על דפוסי הנשימה של המטופל ניתן לזהות את דפוסי התנהגותו וכיצד הוא חי את חייו. לדוגמא, אדם שנושם רק אל החזה והאוויר לא יורד מעבר לסרעפת אל הבטן, הוא אדם שמגיב מהר לכל אשר נקרה בדרכו ומפחד לגעת ברגשות. הסרעפת נסגרה ומגנה על הרגשות שבבטן.

מטופלים רבים שעברו טיפול זה, מתמכרים אליו כי יכולת הריפוי והשינוי הטמונה בו כ"כ גדולה שאין שני לו.

מה זה השם הזה?

לטיפול קוראים ריברסינג, לידה מחדש, היות ופעמים רבות הנשימה לוקחת את המטופל לחווית הלידה, שהיא חוויה טראומטית במרבית המקרים. אני קוראת לריברסינג לידה מחדש, כי בזכות שחרור טראומות העבר, השלת הישן, והכנסת חדש לחיים, הנשימה זורמת בגוף, מגיעה לאזורים החסומים מרפאה אותם ומאפשרת לך לגלות עולם חדש. עולם של תשוקה לחיים, שימחה ורצון לחיות, ליצור, לבנות, ולהבנות.

דמיון מודרך

שיטת ריפוי חוויתית ועוצמתית מאפשרת עקיפה של המודע, המיינד, ישירות אל התת מודע. תת המודע שלנו לא יודע להבדיל בין דמיון למציאות. לכן כשאנו מדמיינים משהו אני חווים אותו בפועל. ובכך טמון כוח הריפוי העצום של התת מודע. חוויה שנחוות בדמיון במצב מדיטטיבי הינה כדין חוויה שהתרחשה במציאות, לכן תיקון חוויה בדמיון מייצר חיווטים חדשים במוח ומייצר מציאות חדשה.

הטיפול מתרחש בעיניים עצומות על כיסא או מיטת טיפולים. תוך כדי מיקוד תשומת הלב בנשימה, מתרחשת הרפייה של הגוף, המחשבות נרגעות  ואנו עוברים למצב מדיטטיבי. הדמיון המודרך הוא כלי חזק שמשתלב עם שאר שיטות הטיפול בהרמוניה מופלאה מעמיק ומעצים כל טיפול.
בעזרת הדמיון המונחה, ניתן לקבל מסרים מהגוף, לתקשר עם הגוף והנפש, להתחבר לילד הפנימי, לרפא מחלות ולצוות על הגוף להתרפא.

מדיטציה

שיעורים פרטיים ומפגשי מדיטציה  מתרגלים מדיטציה

מהי מדיטציה? מדיטציה היא כלי מדהים להתחבר פנימה למאגר פנימי אינסופי של שקט, רכות ועוצמה, אשר בונים בהדרגה יציבות פנימית חכמה. מדיטציה היא טכניקת ריפוי עצמי שכל אחד יכול לעשות עם קצת הדרכה והרבה רצון. מדיטציה היא כלי להתבוננות פנימית שבעזרתו ניתן לצלוח את החיים הרבה יותר בקלות, בקלילות ובשמחה.

דרך תרגול המדיטציה נגלה לפנינו עולם התודעה על אשלייתו אמיתותו וכוחו. נגלה למשל, שמה שחשבנו שמכעיס אותנו באחר הוא בעצם משהו בנו שקשה לנו לקבל. נגלה שמה שחשבנו כאמת מוחלטת ויציבה כסלע הוא בעצם מחשבה שבאה והולכת, נגלה את האיאחזות שלנו בסיפוריי חיינו ונתפכח, ממש כמו בסרט "המטריקס". נלמד את עצמינו, מי אנחנו, מה הסיפור שמנהל אותנו, מה היכולות האמיתיות שלנו , מה הרצון הפנימי שלנו, למה יש דברים שלא מצליחים לנו למרות שאנו רוצים בהם וכו'

איך זה עובד? לאט, לאט, נפתח יכולת הקשבה ומודעות לנשימה, לקולות, למחשבות, לרגשות, לאיברים, למה שמתרחש כאן ועכשיו. נלך צעד אחרי צעד, במסע המרגש אל תוך הנפש והתודעה, נחקור, נלמד, נכיר ונרגיש את כל אשר בנו.

איך להתחיל? שבו עם עצמכם 5 דקות כל יום, כבו טלפונים, טלויזיות וכל גירוי אחר ורק הקשיבו לנשימה. למי שאף פעם לא תרגל מומלץ לבוא לשיעור או שניים של מדיטציה לצורכי התנעה והתכיילות ואחריהם ניתן לקבל הנחיות במייל להמשך תרגול עצמי.

רפואה סינית

רפואה סינית - יעל פיינר

רפואה סינית הינה רפואה עתיקת יומין, שהתחילה את דרכה לפני 5000 שנה בסין, ונולדה מתוך התבוננות בדפוסי ההתנהגות של הטבע. הסינים מצאו קשר בין מה שקורה בטבע כמו חילופי עונות השנה, מעבר קבוע בין יום ולילה לבין מה שקורה בתוך גוף האדם. הם קראו לזה השתקפות המאקרוקוסמוס (העולם) על המיקרוקוסמוס (האדם). הם מצאו כי הארגיה בעולם זורמת בין שני קטבים מנוגדים וזה מה שמייצר את התנועה המתמדת, הקוטביות הזו מצוייה גם בתוך גוף האדם, הם קראו לה יין וינג. הם ראו שהיין (הצד האפל של הגבעה) והינג (הצד המואר של הגבעה) הם קוטביים, מנוגדים, משלימים זה את זה, מזינים זה את זה, משתנים זה לזה ונמצאים בתנועה מתמדת אחד עם השני.

הסינים החכמים זיהו 5 אלמנטים עיקריים בטבע: אש, עץ, מתכת, מים ואדמה ואת החוקיות ביניהם. הם ראו שהחוקיות ההרמונית בין האלמנטים מאפשרת את הקיום של הטבע, שבעצם כל אלמנט מזין ומווסת אלמנט אחר וזה מה ששומר על האיזון. הם ראו שהתיאוריה הזו מתאימה גם לגוף האדם בצורה מדוייקת. האיברים בתוך הגוף מזינים ותומכים אחד בשני, הם גם מווסתים אחד את השני ויציאה מהאיזון הפנימי מביאה למחלות. הם זיהו מספר גורמי מחלות כגון רגשות לא מאוזנים, תזונה לא מאוזנת, עבודה מרובה, חוסר שעות שינה, עודף פעילות מינית, חוסר פעילות גופנית וכן הלאה. הם גילוי כי הדבר הכי קבוע בטבע ובגוף האדם הוא השינוי, התנועה המתמדת מאפשרת את קיום החיים ואילו עצירה של התנועה, עצירת האנרגיה היא יציאה מאיזון והיא מייצרת את כל המחלות. ולכן הטיפול ברפואה סינית מאזן את הגוף ומניע את כל מה שלא זורם.

הסינים החכמים זיהו מערכת של מסלולי אנרגיה שמקשרת את האיברים והרקמות השונים בתוך הגוף, הנקראת מרידיאנים. המרידיאנים אינם נראים אך ניתן לחוש אותם בבירור. הם מקבילים לרשת כלי הדם בגוף, כל מקום בגוף צריך דם כדי לחיות והסינים הוסיפו, גם אנרגיה. על המרידיאנים מצויות נקודות אנרגיה , 365 נקודות עיקריות על המרידיאנים הראשיים ועוד מאות נקודות נוספות שמוצאים אותן עד עצם היום.

הנקודות שעל גבי המרידיאנים, הן נקודות הדיקור. כדי שהן יהיו פעילות, הן צריכות להיות רגישות. אם הן רגישות, כלומר כואבות, אזיי יש שם הצטברות אנרגיה והחדרת המחט תצור תגובה מיידית. אפשר להסביר איך הדיקור עובד בכל מיני אופנים לראש השיכלי שלנו שמנסה להבין ע"י ההגיון. מה שלדעתי חשוב לומר בהקשר זה הוא שהרפואה הסינית נוצרה ע"י תהליך של ניסוי ותהייה, דקרו ברגל וראו שזה משפיע על הראש. הרפואה הסינית נוסתה על מיליארדי סינים ורק מה שעבד, הועבר מדור לדור. לכן אומרים "מיליארד סינים לא טועים".

הרפואה הסינית משתמשת בטכניקת הדיקור, במוקסה- עשב מרפא סיני, בטווינא- פיזיותרפיה סינית, בכוסות רוח ובגוושה כדי להשיב את האדם לאיזון פנימי ומאבחנת דרך תשאול ובדיקת לשון ודופק. הרפואה הסינית היוותה השראה להתפתחות טיפולים אלטרנטיבים נוספים אשר צמחו ממנה כמו הרפלקסולוגיה והשיאצו וכמובן גם לרפואה היפנית שלקחה את הרפואה הסינית צעד אחד קדימה.

"העבודה" של ביירון קייטי

ביירון קייטי היא אישה מופלאה שעברה חיים לא קלים ונכנסה לדכאון עמוק. כשהגיעה לתחתית חוותה הארה, ופיתחה שיטה בת  4 שאלות פשוטות. השאלות חוקרות את המחשבות שלנו. השאלות יכולות להציל אדם ועולמו, שאלות פשוטות שאם תענה עליהם בכנות ( רצוי בעזרת הדרכה מקצועית ) תוכל להיות מאושר.

למה לחקור מחשבות? כי אנחנו מונעים ממחשבות, מוטרדים מהמחשבות נשלטים ע"י מחשבות שאינן מודעות. מחשבות מייצרות מציאות. מחשבות שליליות, מפוחדות ומודאגות מייצרות מציאות של לחץ וחרדה מחשבות חיוביות, נעימות ומחוברות לאמת הפנימית מייצרות שלווה רוגע והתפתחות. המחשבות יכולות לגרום לנו לסבול או להיות מאושרים. חקירת המחשבות מביאה בהירות, נקיון, מסלקת את כל העננים שבראש ומאפשרת לנו לראות את המהות האמיתית שלנו. החקירה מאפשרת לנו לבחור, מחזירה לנו את הכוח על החיים שלנו ומחברת אותנו לעוצמות ולאמת שלנו .

השאלות הפשוטות האלו תוך כדי הטיפול מעבירות אותנו חוויה חזקה מאוד, שבסופה אנו חווים את התחושה שאנחנו, זה לא המחשבות שלנו ושבכוחנו לבחור במחשבות או לא. אנו מבינים שאין אמת אחת ועל כל מחשבה ניתן להסתכל מכמה כיוונים וזה רגע מחונן! זה לא משהו שאפשר להבין ע"י השכל, רק ע"י החוויה…

בטיפולי דיקור רוחני פעמים רבות מגלים אמונות מהעבר שקשורות לכאב או למחלה הכרונית. כמו למשל "אני מקבל יחס רק שכואב לי", "אני רע ולכן מגיע לי לסבול", "אני אשם שהורי התגרשו", המחשבות האלה נמצאות עמוק עמוק בתת המודע ובחקירה טובה הם יכולות לעלות על פני השטח, להחקר ולהשתחרר ולהביא איתן ריפוי!

מחשבות שמייצרות מתח כמו "אני חייב לעשות הכל מהר", "אין לי זמן", "אני חייבת להיות הכי טובה", גם הן מייצרות כאבים ומחלות כרוניות. מטופל  שהגיע אלי עם כאב במרפק מסוג "טניס אלבו",  גילה שזה שהוא עושה הכל מהר מהר, גורם לו לאבד המון אנרגיה ולעשות דברים שאינם נכונים עבורו. ברגע שקלט שבעצם הכאב אותת לו שהוא רץ על 120 קמ"ש ולא קשוב לעצמו, הוא הוריד קצב. הורדת הקצב וההקשבה לעצמו ולאחר(עבדנו גם על זה) עזרה לו לשפר את היחסים עם אישתו, ילדיו ובעבודה והכאב נעלם. הכאב מופיע לו ברגע שהדפוס של "אני חייב לעשות הכל מהר" חוזר ומזכיר לו שאין לאן לרוץ ואין לאן למהר.

כוסות רוח

כוסות רוחכוסות הרוח נמצאות בשימוש מאות שנים ונפוצות ברוב תרבויות המזרח והמערב. השימוש המסורתי שלהן הוא לטיפול בהתקררות בימים הראשונים, אך השימוש בכוסות הורחב והינו יעיל ביותר בטיפול בכאבים שונים: כאבי גב, כתפיים ומרפקים, תפיסות כרונית או אקוטית בשכמות, פריצות דיסק, בעיות מפרקים ובעיות נשימה שונות. ברפואה סינית יש משפט מפורסם שאומר "מה שזורם- לא כואב ומה שכואב – לא זורם", טיפול בכוסות רוח הוא דרך יעילה להזרים דם. דם תקוע שאיננו זורם, נחשב ברפואה הסינית "דם רע" (xie xue) וכמו מים עבשים, דם זה יוצר רעילות ומעודד הווצרות מחלות ורגשות שליליים.

כיצד זה עובד?

מכניסים מקלון בוער לתוך הכוס והאויר בה מתחמם ומתרחב. כאשר מצמידים את הכוס לגוף, האויר מתקרר ונוצרת יניקה של העור והרקמות. היניקה גורמת לשבירת נימי דם קטנטנים, אשר יוצרים זרימת דם חזקה באזור. היתרונות של הטיפול הם בשיפור סרקולציית הדם, פינוי חומצות החלב מהשרירים וניקוי רעלים דרך מערכת הלימפה.

בביטוי כוסות רוח יש את המילה רוח ולא בכדי. הטיפול הינו הוליסטי ומרפא גם את הרוח של האדם. וכאן מודגש הקשר הסינרגטי בין גוף ורוח. כשרוח האדם שפופה והוא חש דיכאון, חוסר כוח ומוטיבציה, תשישות מנטאלית ואי רצון להנות, ליצור, לחיות, מצבים רגשיים אלה גורמים לתקיעות אנרגיה (סטגנציה) ותקיעות זו בזמנה החופשי מייצרת  מחלות. שחרור האנרגיה תקועה מביא להתחדשות אנרגטית, שימחה, רצון לחיות, ליצור והפגת כאבים.

האם נישארים סימנים?

בטח וזה כל היופי, אם יש סימנים של שבירת כלי דם, זה עובד. אם לא נותרו סימנים בד"כ זה לא השפיע. הסימנים עוברים עד שבוע מקסימום, הגוף מרפא את עצמו ובזכות שיפור זרימת הדם גם העור נראה יותר טוב ממקודם.